Tetszett a cikk?
  •   
  •   
  • 102
  •  
    102
    Shares

Rétvári Bence, az EMMI miniszterhelyettese és Fekete Péter, kultúráért felelős államtitkár augusztus 20-a alkalmából Magyar Arany Érdemkereszt, Magyar Ezüst Érdemkereszt, Magyar Bronz Érdemkereszt állami kitüntetéseket, valamint Móra Ferenc-, Pauler Gyula-, Szinnyei József-díjakat adott át a Pesti Vigadóban.

 061.hu

Kimagasló tevékenysége elismeréseként Magyar Arany Érdemkereszt polgári tagozat kitüntetésben részesült:

Dr.      AGÓCS GERGELY,           etnográfus, népzenész, a Hagyományok Háza tudományos munkatársa,

ÁGOSTON GERGELY,    idegenvezető, a Horvátországi Magyarok Demokratikus Közössége Tengermelléki-Fennsík Megyei Egyesületének alelnöke,

AIKELIN SÁNDOR, egykori Gulag-fogoly,

APÁTI-TÓTH SÁNDOR, fotóművész,

Dr.      ÁRVAI JUDIT,        a poroszlói Dr. Árvai Családi Orvosi Bt. háziorvosa, Poroszló község volt alpolgármestere,

CSATAI LÁSZLÓ, néptáncpedagógus,

CSEMNICZKY ZOLTÁN,           Munkácsy Mihály-díjas szobrászművész, a balassagyarmati  Mikszáth Kálmán Művelődési Központ nyugalmazott igazgatója, 

Dr.      CSISZÁR CSABA, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Közlekedésmérnöki és Járműmérnöki Kara Közlekedésüzemi és Közlekedésgazdasági Tanszékének egyetemi docense,

Dr.      CSURGAI HORVÁTH JÓZSEF, a székesfehérvári Városi Levéltár és Kutatóintézet igazgatója,

Dr.      DEÁK GYÖRGY,    a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kara Alkalmazott Kémiai Tanszékének egyetemi docense,

Dr.      DEMETER KATALIN,      az Eötvös Loránd Tudományegyetem Tanító- és Óvóképző Karának főiskolai tanára, professor emerita,

DOBRÓKA LÁSZLÓ,       Pálosvörösmart község nyugalmazott polgármestere, az Ajándékdoboz Alapítvány alapítója és kuratóriumi elnöke,

Dr.      ERŐSS SÁNDOR,  Iharosberény község háziorvosa,

FARKAS JÓZSEF,  néptáncos, fotográfus, a Hagyományok Háza Hálózat Szlovákia vezetője,

FEHÉR BÉLA,         a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Villamosmérnöki és Informatikai Kara Méréstechnika és Információs Rendszerek Tanszékének egyetemi docense,

Dr.      FEJES ANDRÁS,    kétszeres világbajnok, ötszörös Európa-bajnok, olimpiai bronzérmes parasportoló, pszichológus,

Dr.      GÁSPÁR GABRIELLA,    a Pécsi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar Társadalom- és Médiatudományi Intézete Szociológiai Tanszékének habilitált egyetemi docense,

GÚTH ZOLTÁN,    egykori Gulag-fogoly,

GYÖRGYDEÁK MÁRTON,        címzetes apát, pápai káplán, a Felső-krisztinavárosi Keresztelő Szent János Plébánia plébániai kormányzója,

GYŐRI JÓZSEF,     a Debreceni Református Kollégium Gimnáziuma és Diákotthona igazgatója,

GYŐRINÉ Dr. STEFANIK KRISZTINA,          az Eötvös Loránd Tudományegyetem Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Kara Atipikus Viselkedés és Kogníció Gyógypedagógiai Intézetének egyetemi docense,

Dr.      HEGEDŰS IRÉN,   a Pécsi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar Anglisztika Intézete Angol Nyelvészeti Tanszékének egyetemi docense,

HEGEDŰSNÉ DR. BARANYAI NÓRA,           a Pannon Egyetem Georgikon Karának oktatási és akkreditációs dékánhelyettese, a Gazdaságmódszertani Tanszék tanszékvezető egyetemi docense,

KAÁLI-NAGY KÁLMÁN,            egykori Gulag-fogoly,

Dr.      KÁDEK ISTVÁN,   az egri Eszterházy Károly Egyetem nyugalmazott főiskolai tanára,

KÁRTYÁS GYULA,           az Óbudai Egyetem oktatási főigazgatója, címzetes egyetemi docens,

KERÉNYI RÓBERT GYÖRGY,   népzenész, népzenegyűjtő, a Tatros együttes és a Szigony zenekar alapítója és vezetője,

Dr.      KORMOSNÉ DEBRECENI ZSUZSÁNNA,     az Emberi Erőforrások Minisztériuma Nőpolitikai Osztályának nyugalmazott vezetője,

KOSZA ERZSÉBET,          a gálospetri Szentháromság Gyermekvédelmi Központ vezetője,

Dr.      KOVÁCS ÁBRAHÁM,      a Debreceni Református Hittudományi Egyetem Teológiai Intézete Dogmatikai Tanszékének és a Partiumi Keresztény Egyetem Gazdaság és Társadalomtudományi Kara Teológiai Tudományok Tanszékének egyetemi tanára,

Dr.      KOVÁCS ÁDÁM,  a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Gépészmérnöki Karának dékánhelyettese, a Műszaki Mechanikai Tanszék egyetemi docense,

KOVÁCS MIKLÓS,           a Tatabányai Árpád Gimnázium igazgatója, a Komárom-Esztergom Megye Közoktatásáért Közalapítvány kuratóriumának elnöke,

KOVÁCSEVICSNÉ TÓTH MARIANNA,        a Kétújfalui Konrád Ignác Általános Iskola igazgatója, közoktatási szakértő,

KŐSZEGI ANTAL,            építészmérnök, a Szépművészeti Múzeum rekonstrukciós munkálatainak főmérnöke,

KÖVESI FERENC, a Pécsi Esperesi Kerület esperese, szervezőlelkész, a Magyar Kolping Szövetség elnök-prézese,

LIMBACHER GÁBOR,     a Kubinyi Ferenc Múzeum igazgatója,

Dr.      LUTTER IMRE,      előadóművész, drámapedagógus, médiaszakember, a Magyar Versmondók Egyesületének ügyvezető elnöke,

Dr.      MÁDAI FERENC,  a Miskolci Egyetem Műszaki Földtudományi Karának dékánhelyettese, az Ásványtani- Földtani Intézet intézetigazgató egyetemi docense,

MAJOROS SÁNDOR,       József Attila-díjas és Márai Sándor-díjas író, újságíró, szerkesztő,

Dr.      MEDVE ANDRÁS,            az Óbudai Egyetem Keleti Károly Gazdasági Karának volt dékánja, Gazdaság- és Társadalomtudományi Intézetének volt igazgatója, egyetemi docens,

MÉRKSZ ANDOR,            a nagykanizsai Zsigmondy Vilmos és Széchenyi István Szakképző Iskola nyugalmazott igazgatója,

Dr.      MOHOS ANDOR,  egykori Gulag-fogoly,

Dr.      MÓZES HUBA,      irodalomtörténész, a Miskolci Egyetem Bölcsészettudományi Kara Magyar Nyelv- és Irodalomtudományi Intézetének nyugalmazott egyetemi tanára,

NICK FERENC,      a Falvak Kultúrájáért Alapítvány kuratóriumi elnöke,

OZORAINÉ TAMÁS ILDIKÓ,   a Richter Gedeon Ibérica volt ügyvezető igazgatója,

PALERDI ANDRÁS,         a Magyar Állami Operaház magánénekese,

PAPP IMRE,            néptánc-koreográfus, a Jászság Népi Együttes alapító művészeti vezetője és a jászberényi Csángó Fesztivál alapítója,

PÁVA JÁNOS,        magyarnóta-énekes,

PÉCSI GYÖRGYI,  József Attila-díjas irodalomtörténész, esszéíró, szerkesztő, a Magyar Művészeti Akadémia levelező tagja,

RADINA DACE,     Harangozó Gyula-díjas táncművész, a Magyar Állami Operaház magántáncosa, a Magyar Nemzeti Balettintézet balettmestere,

Dr.      RAVASZNÉ Dr. ZSOLNAI ANIKÓ,     az Eötvös Loránd Tudományegyetem Pedagógiai és Pszichológiai Kara Neveléstudományi Intézetének egyetemi tanára,

Dr.      RUMSZAUER MIKLÓS,  a kaposvári Szent Margit – Szent József Plébánia plébánosa,

SÁGHY GYULA,    forgatókönyvíró, rendező,

SÁNTHA ATILLA,            költő, nyelvész,

Dr.      SZEIFERT FERENC,         a Pannon Egyetem Mérnöki Kara Vegyészmérnöki és Folyamatmérnöki Intézetének nyugalmazott egyetemi docense,

SZŐKE JÓZSEF,     a Somogy Megyei Szeretet Szociális Otthon igazgatója,

Dr.      TARRÓSY ISTVÁN,         a Pécsi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar Társadalmi Kapcsolatok Intézete Politikatudományi és Nemzetközi Tanulmányok Tanszékének központvezető egyetemi docense,

Dr.      THIMÁR ATTILA, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kara Magyar Irodalomtudományi Tanszékének egyetemi docense, a Kortárs folyóirat főszerkesztője,

TÓTH ISTVÁN, egykori Gulag-fogoly,

Dr.      TÖRŐCSIKNÉ Dr. GÖRÖG MÁRTA,  a Szegedi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Kara Civilisztikai Tudományok Intézetének intézetvezető egyetemi tanára,

TŐRÖS GÁBOR,    szobrászművész,

Dr.      VARGA CSABA,    a Szegedi Tudományegyetem Természettudományi és Informatikai Karának általános és gazdasági dékánhelyettese, az egyetem Élettani, Szervezettani és Idegtudományi Tanszékének tanszékvezető egyetemi docense,

VÉGH-POZSÁR KITTI ÉVA,      Harangozó Gyula-díjas táncművész, a Duna Művészegyüttes táncos szólistája,

VITAI ATTILA,      az Esztergom-Budapesti Főegyházmegye Főszékesegyházi Káptalanjának tiszteletbeli kanonoka, a Rákospalota MÁV-telepi Jézus Szíve Plébánia nyugalmazott plébánosa,

ZENTAI LÁSZLÓ ZOLTÁN,      nyugdíj- és szociális szakértő, író,

ZSILLE GÁBOR,    József Attila-díjas költő, író, műfordító.

 

Magas színvonalú szakmai munkájáért Magyar Ezüst Érdemkereszt polgári tagozat kitüntetést vehetett át:

ALAPI ISTVÁN,     előadóművész, gitáros, zeneszerző, az Edda Művek tagja,

  1. TÓTH MAGDA, énekes előadóművész,

BALKÁNYI KITTY,           táncművész, az Inversedance – Fodor Zoltán Társulat tagja,

BARÁTH EMŐKE, énekművész,

BAYER JUDIT,        az Art’s Ok Táncszínház művészeti vezetője, koreográfus,

BERÁN GÁBOR,    a Budafoki Dohnányi Zenekar koncertmestere,

BUKSZÁR MÁRTA,          énekes, színművész, magánénektanár, zongoratanár,

CZUCZU TAMÁS, a Rajkó Művészegyüttes prímása,

CSADI ZOLTÁN,   színművész, a dunaújvárosi Bartók Kamaraszínház és Művészetek Háza igazgatóhelyettese,

CSASZTVAN-GAÁL ORSOLYA ,         a Táncpedagógusok Országos Szövetségének ügyvezetője,

DIMÉNY LEVENTE,         a nagyváradi Szigligeti Színház színművésze, a Nagyvárad Táncegyüttes művészeti igazgatója, rendező-koreográfus,

DOMBÓVÁRI JÁNOS,     hegedű-mélyhegedű tanár, a Lavotta János Alapfokú Művészeti Iskola nyugalmazott igazgatója,  a Lavotta János Kamarazenekar alapító művészeti vezetője,

DULAI ZOLTÁN,   a Duna Művészegyüttes Göncöl Zenekarának vezetője,

ÉBERHARDT KLÁRA,     táncművész, a Bethlen Téri Színház koordinációs menedzsere,

FEHÉRVÁRY TÜNDE,      az ÉN IS VAGYOK! Mozgássérült Generációk Érdekvédelmi Egyesület elnöke,

FEKETE BENCE,    a Magyar Nemzeti Táncegyüttes táncos szólistája,

JUHÁSZ IBOLYA,  a Budapest Bábszínház bábszínművésze,

KANYÓNÉ RÉTI EMŐKE,          gordonkaművész, a Balassagyarmati Kamaraegyüttes alapító tagja, a balassagyarmati Rózsavölgyi Márk Alapfokú Művészeti Iskola tanára,

KINCSES JULIANNA,      a Neumann János Egyetem, Könyvtár és Információs Központ Gazdálkodási Szakkönyvtárának vezetője,

Dr.      KOPJÁR VILMOS GÁBOR,        háziorvos, a Vasútegészségügyi Nonprofit Közhasznú Kft. foglalkozás-egészségügyi vasútszakmai igazgatóhelyettese, a Pécsi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kara Alapellátási Intézete akkreditált oktatója,

KŐMŰVES JÓZSEF,         a Magyar Állami Operaház nyugalmazott díszlettárvezetője és színpadmestere,

KÜRTI JÁNOS,       az Értelmi Fogyatékos és Halmozottan Fogyatékos Fiatalok Egyházi Otthonának Alapítványa titkára, alapító tagja,

LÁZÁR CSABA,     színművész, rendező, a Magyar Katolikus Rádió vezető bemondója,

LŐRINCZY MARGIT, a tatabányai József Attila Általános Iskola, valamint a tatabányai Bárdos Lajos Gimnázium nyugalmazott  énektanára és karvezetője,

MADARAS JÁNOS,          késkészítő népi iparművész,

MARKOVICS ÁGNES,     a Szegedi Kortárs Balett táncművésze,

MOHÁCSI ANDREA, a Szolnoki Kistérség Többcélú Társulása Humán Szolgáltató Központjának szaktanácsadója,

NÉMETH ZSIGMOND,   pilóta,

PÁL ESZTER,          népdalénekes, előadóművész,

PETRICHNÉ VERES SAROLTA IBOLYA,      a kaskantyúi “Harmónia” Integrált Szociális Intézmény vezetője,

RÁKLI MAGDOLNA,       a Budapest Bábszínház kelléktárvezetője,

SALAMON HUGÓ,           a tatabányai Agora Nonprofit Kft. – A Vértes Agorája szakmai igazgatója,

SÁRAI-SZABÓ KELEMEN OSB,           bencés szerzetes, magiszter, a Szent Mór Bencés Perjelség perjele, a győri Szent Ignác Bencés Templom igazgatója, a győri Czuczor Gergely Bencés Gimnázium és Kollégium kollégiumi igazgatóhelyettese,

SCHMIDT MONIKA,       a százhalombattai Szülők Fóruma Egyesület elnöke, az Érdi Móra Ferenc Általános Iskola fejlesztő nevelést-oktatást ellátó konduktora,

SCHUMETHNÉ MOLNÁR BEÁTA,     a Magyar Írószövetség titkárságvezetője,

SZABÓ GÉZA         , a Salgótarjáni Bányász Torna Club és a Diósgyőri VTK volt vezetőedzője, az egykori olimpiai válogatott labdarúgócsapat pályaedzője,

SZENNAI KÁLMÁN,        a Magyar Állami Operaház vezető korrepetitora, karmestere,

Dr.      SZIRMAI ÁGNES, az Emberi Erőforrások Minisztériuma Oktatási Jogok Biztosának Hivatala főosztályvezető-helyettese,

TÓTH LAJOS FERENC,   a Budapest XV. kerületi Csokonai Kulturális és Sportközpont igazgatója,

TÓTH MELÁNIA,  a Magyar Nemzeti Táncegyüttes táncművésze,

TÓTH SÁNDOR JÓZSEF,           a Magyar Nemzeti Táncegyüttes előadóművésze,

TÓTHNÉ IVÁNCSICS GYÖNGYI,       az őrtilosi Lurkó Kuckó Óvoda vezetője.

 

Kiemelkedő tevékenysége elismeréseként Magyar Bronz Érdemkereszt polgári tagozat kitüntetésben részesült:

DAJKA ILKA,          a Magyar Nemzeti Táncegyüttes táncművésze,

HASZNOS DÓRA, a Bozsik Yvette Társulat táncművésze,

KISS ANDRÁS, a Magyar Állami Operaház szerződéses magánénekese,

MRÁZ KORNÉLIA,           a Magyar Nemzeti Balettintézet balettmestere,

PETHŐ GERGŐ,    a Budapest Bábszínház bábszínművésze,

VATTAI DZSENIFER,      a Budapest Táncszínház táncművésze.

 

Kiemelkedő muzeológiai tevékenysége elismeréseként Móra Ferenc-díjat vehetett át:

Dr.      Kalla Zsuzsa Katalin,         a Petőfi Irodalmi Múzeum gyűjteményi igazgatója és főigazgató-helyettese,

Népessy Noémi,      az Óbudai Múzeum igazgatója.

 

Levéltárosi szakterületen végzett kiemelkedő teljesítménye elismeréseként Pauler Gyula-díjban részesült:

Tyekvicska Árpád, a szentendrei Ferenczy Múzeumi Centrum, Muzeológiai Osztály  osztályvezetője.

 

Könyvtári szakterületen hosszabb időn át végzett kiemelkedő teljesítménye elismeréseként Szinnyei József-díjat vehetett át:

Fülöp Ágnes,           a Központi Statisztikai Hivatal Könyvtár nyugalmazott főigazgatója,

Fülöp Attiláné, a Gödöllői Városi Könyvtár és Információs Központ  nyugalmazott igazgatója.

Kép: Mónus Márton / MTI


Tetszett a cikk?
  •   
  •   
  • 102
  •  
    102
    Shares