Már csak néhány nap és ismét benépesülnek a 2000 éves város utcái, megelevenedik a piac, a forum és a színház és egy rövid időre mi is római polgárokká válhatunk. Floralia, tavaszünnep helyszíne lesz az óbudai múzeum május 20-án és 21-én.

061.hu

Május 20-21-én újra életre kell az ókori Aquincum városa. A kövezett utcák mentén árusok jelennek meg, akik a látogatókat portékáikkal igyekeznek közelebb vonzani, miközben a kézműves mesterek asztalainál a korabeli edény-, textil-, és ékszerkészítési technikákat ismerhetjük meg. A nyüzsgő városi forgatagban találkozhatunk római polgárokkal, rabszolgákkal, de bepillanthatunk a legionáriusok, gladiátorok és még a római kori barbár törzsek életébe is.

Az aquincumi romok közt a hagyományőrző csapatok táborait találhatjuk meg, ahol nemcsak jobban szemügyre vehetjük a kardokat, pajzsokat és sisakokat, de ha szerencsénk van, egy-két trükköt is elleshetünk a római, germán és kelta harcosoktól. A nap folyamán szemtanúi lehetünk a legiósok felvonulásának, a római és barbár csapatok összecsapásának, a gladiátorviadalok során pedig a tömeggel együtt kiabálva kérhetünk életet a legyőzötteknek. A gyerekeknek és felnőtteknek szóló színházi előadásokon megismerkedhetünk az antik témájú darabokkal, de a színházban kerül majd sor a rabszolga-vásárra is. A város piacánál a levegőt igazi római ételek illata járja át és csalogat majd minket közelebb, hogy belekóstoljunk az Ókor ízeibe.

A Floralián egy percig sem lehet unatkozni, hiszen mindenki megtalálja a számára legmegfelelőbb programot. A vállalkozó kedvűek egy interaktív kalandtúra során járhatják be Aquincumot, azzal a céllal, hogy megoldjanak egy városi rejtélyt. Talán a centurionál van a következő jel, ami segíti a nyomozást, de az is lehet, hogy egy ház falán lévő feliratból kell kitalálni merre tovább… A kalandtúra verseny is egyben, hiszen a legügyesebb csapatok méltó jutalmukkal térhetnek haza a megmérettetés után.

A tavaszünnepen magával a császárral, Hadrianusszal is találkozhatunk, aki a beiktatási ceremóniája után hol a színházban, hol a csatatéren jelenik majd meg. Hadrianus a császárok közt újítónak számított nem csak tevékenysége, hanem a kinézete miatt is. Ő tette divattá a szakáll és a hosszú haj viselését. Vajon megtaláljuk a két napos fesztivál alatt a császár hasonmását? Azt a személyt, aki megjelenésében a leginkább vissza tudja adni Hadrianus jellegzetes karrakterét? Lesz talán, aki szakállat növeszt, más ragaszt, vagy rajzol egyet magának, vagy épp egy hölgy bújik majd férfi álruhába, de ha sikerrel járunk, számtalan Hadrianus hasonmáshoz lesz szerencsénk az aquincumi házak közt sétálva.