Ausztria vezető politikai blogjának szerzője Andreas Unterberger a külföldiekkel szembeni tipikus osztrák kioktatás egyik negatív példájaként írt a Burgtheater budapesti fellépése kapcsán kialakul botrányról, melyet a bécsi színház, és politikai performance-t előadó német színész blamázsának nevez.

 

nemzetiAndreas Unterberger szerint az időzítés rossz volt és tartalmilag is nevetséges. Igaz ugyan, hogy a magyar kormány pártpolitikai szempontok alapján nevezett ki igazgatókat jó néhány színház és más intézmények élére, “de elképzelhetőnek tartja valaki, hogy Ostermayer (SPÖ-s kultuszminiszter) nem egy baloldalit állítana bármilyen állami színház élére? Vagy az AB egyszer az ellenzéknek adna igazat a kormánnyal szemben?”

A Burgtheater munkatársainak a pénzügyi botrányok után minden okuk meglenne, hogy  csak a saját munkájukra koncentráljanak, nem pedig a magyar nép “nehéz helyzetére”. Az ugyanis 30 évvel ezelőtt, a kommunista diktatúra alatt ezerszer nehezebb volt. A magyar gazdaság az utóbbi időben pedig sokkal jobban fejlődik, mint az osztrák. A Burgtheater igazgatónője vagy a kulturális miniszter bocsánatkéréséről eddig nem lehetett hallani, és a köztársasági elnök is hallgat, pedig ő “mindenbe beleavatkozik ideológiailag”. Az osztrákok a szégyen miatt csak a fejüket csóválhatják kétségbeesve – véli Unterberger.