Mintegy háromszáz alkotó több mint 150 munkája látható szombattól az Országos Tervezőgrafikai Biennálén Békéscsabán, a Munkácsy múzeumban – mondta Szepesi Hédi művészettörténész, a kiállítás rendezője.

MTI

A 21. alkalommal meghirdetett rendezvény megnyitóján Fülöp Péter, az Emberi Erőforrások Minisztériumának (Emmi) politikai tanácsadója azt emelte ki, hogy a békéscsabai grafikai biennálé az alkalmazott művészet legjelentősebb hazai eseménye.

Úgy fogalmazott: a képzőművészeti alkotás “egyfajta szellemi fotográfia, pillanatfelvétel az alkotó szellemről. Megörökíti a kort, amelyben születik, a teremtő akaratot, az alkotás folyamatának vissza nem térítő pillanatait. Lenyomata a művész lelkében, szellemében megszülető szépnek, ízlésnek, akaratnak, gondolatnak.” Hozzátette: a látvány, amelyben mindez végül megjelenik, már születése pillanatában szellemi örökséggé, közkinccsé válik. 

A megnyitón átadták a szakmai zsűri elismeréseit. A Magyar Művészeti Akadémia díját Felsmann Tamás, Munkácsy-díjas grafikusművész kapta. Az Emmi díját megosztva Kiss Zsombor Krisztián és Laborcz Zsófia tervezőgrafikus művész, a Magyar Képzőművészek és Iparművészek Szövetsége Konecsni György-életműdíját pedig Antal Pál, Munkácsy Mihály-díjas tervezőgrafikus művész érdemelte ki.

A kiállítás 2019. január 6-ig tekinthető meg.

Fotó: magyarepitok.hu