Deadpool 2. a képregényfilmek dadaista zsarukabaréja, nincs mese, a mozi önmaga paródiája, ami jól is elsülhetett volna, de mit is kezdjünk egy olyan mozival, amely megidézi a 80-as évek hangalámondásos videófilmjeit, a Házibuli folytatódik érzelmességét (“Csókolj meg, de úgy, hogy érezzem!”) és egy szilveszteri Irigy Mirigy showt…

PZL – 061.hu

„Egy gyerek esélyt ad, hogy jobb emberré váljunk” – mondja Deadpool barátnője, Vanessa (Morena Baccarin) és a film logikája szerint ezért az égett arcú főhősünknek fejbe vágnia a felcsatolható dildójukkal, de nem. Ezt bíz’ mindenki komolyan veszi, egészen addig, míg Vanessát le nem lövik, amit Deadpool (Ryan Reynolds) nem tud elviselni. Bevackolja magát a teli olajoshordókból készített nyoszolyájára, majd belepöcköli a csikket, pedig aki hordókat rendszeresít hamutálnak, az ne csodálkozzon, ha harmadfokú szerelmi csalódása után úgy lobban el az élete, mint egy olajkályha platnijára pottyant pingpong labdájé. Mit kezdjünk egy olyan filmmel, ami tele van kiszólásokkal, önreflexiókkal, popkulturális easter egg-ekkel, így aztán olyan, mintha a vékony storyline-ra csak azért lenne szükség, hogy ezeket a közepesnél épp csak egy fokkal jobb poénoknak helyet keressünk. Mert mi is a történet?

Deadpool tiszta szívjóságból meg akarja menteni  a 14 éves túlsúlyos Ricky Bakert (Julian Dennison), akit bezártak egy javítóba, ami olyasmi, mint az aszódi intézet, csak éppen itt mutánsokat (mutikat) próbálnak rávenni a társadalmi integrációra. Rickynek tüzes a keze, és bármit feléget maga körül, ami jól jönne, ha éppen a Lenin Kohászatai Művekben lenne martinász, de ő még csak egy kissrác, aki gyűlöli az őt rendszabályozó gonosz nevelőit, ezért fel akarja égetni az intézményt. Deadpool védelmezi a kis maori srácot, de hogy miért, azt nem tudjuk meg, ahogy azt sem, hogy Kábel (Josh Brolin) miért akarja mindenáron elpusztítani a fiút, akit csak az érdekel, hogy bosszút álljon volt nevelőin és porrá égesse a kótert. Így viszont olyan a film, mintha csak kimaradt jelenetek egymásutánja lenne egy végtelenített végefőcímben, telepakolva a nyolcvanas évek viccesnek gondolt érzelmes slágereivel (A-ha: Take On Me, Celene Dion: (Ashes) Berlin (Take My Breath Away)…

https://www.youtube.com/watch?v=7QKeQfF3sa8

Deadpool a karakterbibliája szerint egy afféle cinikus punk csávó lenne, aki tojik minden szabályra, mégis: ezúttal annyi érzelem szorult belé, mint egy lovasszínházban előadott Jimmy musicalben. Persze, ez vicces szeretne lenni, de valahogy nem az, a poénok nagy része olyan, amin inkább a 6/ B-ben röhögnek a kissrácok. És akkor nem beszéltünk arról, hogy Deadpool alapvetően egy kiállhatatlan magányos cowboy, ez a szexepilje, de mivel most a csapatépítés a képregényuniverzumok trendje, ezért Deadpool is csapatot toboroz, így aztán a franchise is olyan lesz, mint egy comics termékkihelyezés, amiben feltűnik ugyebár Kábel, Kolosszus, Negaszonikus Tini Torpedó, Bedlam. És Domino is, akinek az a szuperképessége, hogy mindig szerencséje van. Kábel a szupereje mellett időutazó is. Ha lehetne, vissza kéne menni vele 2017 elejére, amikor még csak fejlesztették a Deadpool 2-t.

Deadpool 2
amerikai akcióvígjáték
rendezte: David Leitch
főszereplő: Ryan Reynolds, Morena Baccarin, Josh Brolin
bemutató: május 17.