Tetszett a cikk?
  •   
  •   
  •  
  •  

A 18 kategória mindegyikében 5-5 jelölt verseng a Magyar Filmdíjért, s hogy ki kapja meg a díjat, az csak március 6-án a díjátadó ünnepségen derül ki. Az Akadémia tagjai március 6-a 13 óráig szavazhatnak.

Magyarfilmakademia.hu

Legjobb nagyjátékfilm

A nagy füzet , rendező: Szász János ,producer(ek): Sándor Pál,Sőth Sándor

Anyám és más futóbolondok a családból , rendező: Fekete Ibolya ,producer(ek): Garami Gábor,Dettre Gábor,Nicole Gerhardt,Kalin Kalinov

Isteni műszak , rendező: Bodzsár Márk ,producer(ek): Bodzsár István

Liza, a rókatündér , rendező: Ujj Mészáros Károly ,producer(ek): Major István

VAN valami furcsa és megmagyarázhatatlan , rendező: Reisz Gábor ,producer(ek): Berkes Júlia- Proton Cinema,Bosnyák Miklós-SZFE,Petrányi Viktória-Proton Cinema-koproducer

 

Legjobb tv-játékfilm

A fekete múmia átka , rendező: Madarász Isti ,producer(ek): Lajos Tamás,Mink Tamás

A kőmajmok háza , rendező: Fonyó Gergely ,producer(ek): Kálomista Gábor

Félvilág , rendező: Szász Attila ,producer(ek): Lajos Tamás,Mink Tamás

Hivatal , rendező: Nagy Viktor Oszkár ,producer(ek): László Sára,Gerő Marcell

Ketten Párizs ellen , rendező: Papp Gábor Zsigmond ,producer(ek): Papp Gábor Zsigmond,Angelusz Iván

 

Legjobb dokumentumfilm

Anyám levelei Sztálin elvtársnak , rendező: Mészáros Márta

Budapest ostroma , rendező: Babos Tamás

Drifter , rendező: Hörcher Gábor

Káin gyermekei , rendező: Gerő Marcell

tititá , rendező: Almási Tamás

 

Legjobb ismeretterjesztő film

A kőbaltás ember – Érdi medvevadászok , rendező: Gauder Áron

A nagyszerelmű város , rendező: Csukás Sándor,Oláh Kata

Az ég felé nyitott tanterem , rendező: Székely Orsolya

Kis kamerák, nagyvadak , rendező: Tóth Zsolt Marcell

Vad Kunság- A Puszta rejtett élete , rendező: Mosonyi Szabolcs

 

Legjobb kisjátékfilm

Az Elmenetel , rendező: Tóth Barnabás

Betonzaj , rendező: Kovács István

En Passant , rendező: Oláh Kata

Levelek anyámtól , rendező: Dér Asia

Terminál , rendező: Simonyi Balázs

 

Legjobb animációs film

Az Árpádok emlékezete: III. Béla király , rendező: Jankovics Marcell

Az ostoba Matjus , rendező: Cakó Ferenc

Egy komisz kölyök naplója – 4.epizód: Betty néninél , rendező: Gyulai Líviusz

Hoppi mesék – A titokzatos levél , rendező: Rófusz Ferenc

Kojot és a szikla , rendező: Gauder Áron

 

Legjobb rendező

Fekete Ibolya / Anyám és más futóbolondok a családból – Nagyjátékfilm

Gárdos Péter / Hajnali láz – Nagyjátékfilm

Pálfi György / Szabadesés – Nagyjátékfilm

Reisz Gábor / VAN valami furcsa és megmagyarázhatatlan – Nagyjátékfilm

Ujj Mészáros Károly / Liza, a rókatündér – Nagyjátékfilm

 

Legjobb forgatókönyvíró

Bodzsár Márk / Isteni műszak – Nagyjátékfilm

Fekete Ibolya / Anyám és más futóbolondok a családból – Nagyjátékfilm

Gárdos Péter / Hajnali láz – Nagyjátékfilm

Hegedűs Bálint,Ujj Mészáros Károly / Liza, a rókatündér – Nagyjátékfilm

Köbli Norbert / Félvilág – Tv-játékfilm

 

Legjobb női főszereplő

Balsai Móni / Liza, a rókatündér – Nagyjátékfilm

Básti Juli / Anyám és más futóbolondok a családból – Nagyjátékfilm

Gryllus Dorka / Félvilág – Tv-játékfilm

Kovács Patrícia / Félvilág – Tv-játékfilm

Ónodi Eszter / Anyám és más futóbolondok a családból – Nagyjátékfilm

 

Legjobb férfi főszereplő

Bede-Fazekas Szabolcs / Liza, a rókatündér – Nagyjátékfilm

Gáspár Tibor / Anyám és más futóbolondok a családból – Nagyjátékfilm

ifj. Vidnyánszky Attila / Veszettek – Nagyjátékfilm

Kulka János / Swing – Nagyjátékfilm

Thuróczy Szabolcs / Szerdai gyerek – Nagyjátékfilm

 

Legjobb női mellékszereplő

Csákányi Eszter / Utóélet – Nagyjátékfilm

Gubík Ági / Liza, a rókatündér – Nagyjátékfilm

Jordán Adél / Isteni műszak – Nagyjátékfilm

Molnár Piroska / Liza, a rókatündér – Nagyjátékfilm

Petrik Andrea / Hajnali láz – Nagyjátékfilm

 

Legjobb férfi mellékszereplő

Bán János / Liza, a rókatündér – Nagyjátékfilm

Cserna Antal / Liza, a rókatündér – Nagyjátékfilm

Derzsi János / A nagy füzet – Nagyjátékfilm

Gálffi László / Utóélet – Nagyjátékfilm

Kulka János / Félvilág – Tv-játékfilm

 

Legjobb vágó

Barsi Béla / Swing – Nagyjátékfilm

Czakó Judit / Liza, a rókatündér – Nagyjátékfilm

Fiers Ádám / Hajnlai láz – Nagyjátékfilm

Hargittai László / Félvilág – Tv-játékfilm

Kovács Zoltán / Veszettek – Nagyjátékfilm

 

Legjobb hangmester

Balázs Gábor / Swing – Nagyjátékfilm

Tőzsér Attila / Isteni műszak – Nagyjátékfilm

Juhász Róber, Madácsi Imre / Liza, a rókatündér – Nagyjátékfilm

Major Csaba / Félvilág – Tv-játékfilm

Zányi Tamás / Szabadesés – Nagyjátékfilm

 

Legjobb operatőr

Garas Dániel / Swing – Nagyjátékfilm

Győri Márk / Víkend – Nagyjátékfilm

Máthé Tibor / Aglaja – Nagyjátékfilm

Nagy András / Félvilág – Tv-játékfilm

Szatmári Péter / Liza, a rókatündér – Nagyjátékfilm

 

Legjobb díszlet/látvány/jelmez

Horgas Péter, Jánoskuti Márta / Hajnali láz – Nagyjátékfilm

Hujber Balázs, Bárdosi Ibolya / Liza, a rókatündér – Nagyjátékfilm

Stork Csaba,Szakács Györgyi / Aglaja – Nagyjátékfilm

Valcz Gábor, Breckl János / Isteni műszak – Nagyjátékfilm

Valcz Gábor, Szakács Györgyi / Félvilág – Tv-játékfilm

 

Legjobb zeneszerző

Faltay Csaba / Swing – Nagyjátékfilm

Novák János / Anyám és más futóbolondok a családból – Nagyjátékfilm

Parádi Gergely / Félvilág – Tv-játékfilm

Presser Gábor / Szerdai gyerek – Nagyjátékfilm

Tövisházi Ambrus, Csengery Dániel / Liza, a rókatündér – Nagyjátékfilm

 

Legjobb smink-, fodrász- és maszkmester

Ágoston Zsombor,Nagy Viktor / Swing – Nagyjátékfilm

Forgács Erzsébet,Csatári Viktória / Anyám és más futóbolondok a családból – Nagyjátékfilm

Hortobágyi Ernella,Végh Attila / Félvilág – Tv-játékfilm

Horváth Csilla,Rácz Erzsébet,Kapás Nóra / Liza, a rókatündér – Nagyjátékfilm

Rácz Erzsébet,Vitray Júlia / Aglaja – Nagyjátékfilm


Tetszett a cikk?
  •   
  •   
  •  
  •