Megkezdte működését a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA) új Zenei Lektorátusa, amelynek célja minőségi kortárs magyar zeneművek felkutatása és stúdiófelvételek készítése a rádió műsorai és archívuma számára.

MTI

Devich Márton, a Bartók Rádió csatornaigazgatója az MTVA csütörtöki budapesti sajtótájékoztatóján felidézte: a Magyar Rádióban évtizedeken át működött zenei lektorátus, amelynek fő feladata, hogy a hozzájuk pályázók műveiről eldöntse, melyek érdemesek az előadásra és arra, hogy az archívumba kerüljenek. Ezt a mintegy tíz éve megszűnt rendszert indítják újra, a munkát a Bartók Rádió koordinálja. Az MTVA 2018-ban 20 millió forintot szán a projekt megvalósítására. Elmondta: a kiválasztott műveket a Magyar Rádió Zenei Együttesei adják elő, a felvételeket megőrzik az utókor számára. Évente mintegy 15-20 zeneművet rögzíthetnek, az első felvétel 2018 tavaszán készülhet el.

Kép: MTI Fotó: Máthé Zoltán

A fotón Devich Márton, a Bartók Rádió csatornaigazgatója beszél, mellette Madarász Iván zeneszerző, a Zeneakadémia professzora, Sáry László zeneszerző, a Katona József Színház zenei vezetője és Záborszky Kálmán, Liszt Ferenc-díjas karmester, a Zuglói Filharmónia vezetőkarmestere (j-b) az újonnan megalakult Zenei Lektorátusról rendezett sajtóbeszélgetésen az MTVA Kunigunda úti gyártóbázisán