Az irodalmi esteknek kilenc évig adott otthont a Hadik Kávéház.

061.hu

„A Juhász Anna irodalmár és Bonta Gáspár építész által 2010-ben alapított, Budapest egyik leglátogatottabb irodalmi műhelye, a Highlights of Hungary-díjas Hadik Irodalmi Szalon kilenc év és 103 est után, ezen a néven befejezi működését a Hadik Kávéházban” – írja Juhász Anna, Juhász Ferenc költő lánya a Facebook-on. Arról nincs említés, hogy miért szűnnek meg az irodalmi estek, azonban valószínű, hogy más helyszínen, más néven lesz folytatása a programsorozatnak”

– közölte Facebook-oldalán Juhász Anna, Juhász Ferenc költő irodalmár lánya. Mint írta, a Hadik Irodalmi Szalon kilenc évvel ezelőtt azzal a céllal jött létre, hogy folytassa a Hadik kávéház kulturális örökségét, újra irodalmat, beszélgetést, művészetet vigyen a kávéház falai közé.

Az évek alatt több száz színpadi vendég, köztük Esterházy Péter, Lator László, Sárközi Mátyás, Spiró György, Kányádi Sándor, Juhász Ferenc, Cserhalmi György, Szőnyi Zsuzsa, Konok Tamás, Závada Péter, Simon Márton, Grecsó Krisztián vagy Bartis Attila szerepelt a színpadon, számtalan énekes, zenész lépett fel, így Dés László, Rúzsa Magdi, a Budapest Bár, Kiss Tibi, Booglie, Micheller Myrtill, Szalóki Ági vagy Bogányi Gergely, emlékest volt Jancsó Mikós vagy Petrovics Emil tiszteletére, míg irodalomtörténeti elemzésen Borbély Szilárd, Petri György, Szerb Antal és József Attila is középpontba került.

A Hadik Irodalmi Szalon a Hadik mellett az Art Moments fesztiválon és külföldön is szervezett programokat, így Brüsszelben és Göteborgban is. 2019-re a Szalon Budapest legnagyobb múltú irodalmi műhelye lett, és a mai napig az egyik leglátogatottabb irodalmi rendezvény, estjein több százan vettek részt minden alkalommal.