WALL-E! Kissé nyakatekert fordításban WATT-takarékos Lánctalpas Limlom- és hulladékkezelő*. A Pixar animációs sikerfilmje egy ilyen kis robotról szól, aki a Föld megmentésén fáradozik, miközben saját maga által préselt hulladékpiramisokat épít. Míg az ő ideje elérkezik, még nagyon sokat kell szemetelnünk, de addig is itt van Wall-E katasztrófaelhárító üknagypapája, RB, a téglapréselő robi.

SUSÁNSZKY MÁTYÁS PÁL – Nullahategy

Az alapötlet tulajdonképpen hasonlít a háztartási takarítórobotok működési elvéhez, bár ebben az esetben a gép a földön haladva az építési törmeléket gyűjti össze. De miért is pont a sittet? A gépet megálmodó tervezők, Youngwoo Park, Hoyoung Lee és Miyeon Kim abból indultak ki, hogy az épületek lebontásakor keletkező hulladék 89%-a nem, vagy csak nehezen újrahasznosítható. Tehát a bontás az egyik legtöbb hulladék keletkezésével járó tevékenység. Az általuk megtervezett robot ezt a hulladékot gyűjti össze apránként, és a préselési technológia segítségével (némi folyadék hozzáadásával) újra használható téglákat potyogtat maga után. Az újrahasznosított, legó-elem szerű téglákat ezek után könnyebb újra felhasználni.

Nincs téma kiválasztva, vagy a téma törölve lett.

A  téglagyártó robit természetesen nemcsak bontások környékén lehetne bevetni, hanem például olyan katasztrófa-sújtotta területeken, ahol a romeltakarítás mellett szükség van az azonnali újraépítésre is. Egyelőre persze nem tudni, mennyire fog beválni a gyakorlatban, mindenesetre jó tudni, hogy az építési törmelék is fölkerült az újrahasznosítható dolgok listájára.

Forrás: gajitz.com

Kezdőkép és képek: gajitz.com