Szükségünk van reverenda és fátyol nélküli szentekre is. Szükségünk van farmeros és tornacipős szentekre is. Szükségünk van olyan szentekre, akik élvezik a nagyvilág szép és tiszta dolgait, de lelkiekben is éppoly szépek és tiszták… (Ferenc pápa tanítása) A magyar irodalomban elsőként jelent meg a témában ilyen széleskörű és tájékoztató jellegű, gazdagon illusztrált kiadvány. Végigsétálhatunk a Magyar Szentek Csarnokában és megismerkedhetünk ismert és elfeledett szent életű elődeinkkel, a magyar vonatkozású szentek, boldogok és tiszteletben álló személyek gyűjteményével.

061.hu

Azokkal találkozhatunk, akik nálunk tevékenykedtek, kapcsolatban álltak a magyar tájjal, vagy rokoni szálak fűztek az egykori Nagy-Magyarországhoz. A Magyar Szentek Csarnoka című  kiadványt azoknak az olvasóinknak ajánljuk, akik rövid ismertetéseket szeretnének olvasni az ötszázhúsz szent, boldog, felterjesztett vagy boldog emlékezetű személyről. Buzády Tibor 520 személyről ad néhány soros tájékoztatást a magánjellegű tiszteletadás szellemében, a koraközépkortól napjainkig: Szent Mártontól a huszadik század vértanúiig. Szász Regina illusztrációi, mint modern rózsaablakok idézik meg a bemutatott jeles személyeket és városuk címerét.

A könyv beosztása tetszőleges, ugyanakkor a szerző szerint a legérdekesebb, személyesebb: származásuk, tevékenységi helyük vagy rendtagságuk szerint felsoroltak az evidens kronológia helyett. Áttekintő képet nyerünk a hittérítők, domonkosok, ferencesek, pálosok, de a keleti katolikus szentek tevékenykedéseiről egyaránt. A magyar szentek körcsarnoka a szerzői szándék szerint útmutatás, buzdító példa lehet a földi útját járó egyháznak a húsvéti, majd pünkösdi időszakban különösen aktuális lehet a tőlük érkező intés, figyelmeztetés.